22.02.2014

Bir Eski Kitap, Bir Bilet..

ANKAmall 2.El Film Festivali ve M1886 Sanat Galerisi iş birliğiyle gerçekleştirilecek projede; '2.El' kitap getiren herkes, festival etkinliklerinden ve  film gösterimlerden ücretsiz yararlanabilecek..Bir Eski Kitap, Bir Bilet.. 6-9 Mart'14 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek Festival'de toplanacak kitaplar. Festival bitiminden sonra, başta Van Merkez ve çevre ilçeleri'ne gönderilecek.
Proje Detayları
1) Ankara Kısa Filmciler Derneği, ANKAmall Avm ve M1886 iş birliği ile gerçekleştirilecek.Projede nihai amaç, '2.El' kitapların ihtiyac sahipleri ile buluşmasını sağlamak.
2) Festivale katılmak isteyen izleyiciler, yanlarında getirdikleri kitapları, festival alanında bulunan 'Dönüşüm Kutuları'na bırakacak.
3) Festival bitiminden itibaren, Festival  ve m1886 Galeri Eile birlikte, kitapların düzenlenmesi, kategorize edilmesini ve gönderim için paketlenmesini gerçekleştirilecek.
4) Van Merkez ve Van İlçeleri'nde yer alan, İlk ve Orta Öğretim kurumları hedef okullar olarak tespit edildiği için, tercihen: 8-18 Yaş grubu baz alınacak. ( Kitaplar, yeterli görülmesi durumunda Lise'lere de dağıtılacak)

5) Kitap Bağışçıları,Festival süresince  6-7-8-9 Mart'14
- 6 Mart Perşembe- ANKAmall AVM- Festival Açılışı
-7 Mart Cuma- M1886 Sanat Galerisi- 'Dönüşüm Muhteşem Olacak Gecesi'
-7-8-9 Mart- Kızılırmak Sineması'nda- Film Gösterimleri ve Etkinlikler
yer alacak 'Dönüşüm Kutuluları'na kitapları bırakabilecek.

6) Şehir dışından ya da posta yolu ile kitap göndermek isteyen katılımcılar, Festival Ofisi'ne ve M1886 Galerisi'ne, Kızılırmak Sineması'na kargo- posta- kurye yolu ile kitap gönderimi yapabilecek.

7) Projeye katılmak ve destek olmak için 'kitap' dışında hiçbir bağış direkt ya da dolaylı olarak kabul edilmeyecek. Ancak proje destekçileri arzu ederlerse, festival bitiminden itibaren, hazırlamış ve düzenlenmiş kitapları,  festival ekibinden alarak gönderimlerini üstlenebilirler.

8) İhtiyaç sahibi okullara, bireysel kitap gönderimi kabul edilmeyecek. Ancak yayınevleri, kurumlar kitapların yaş grubuna uygunluğunu ve içeriğini düzenleyici ekibe bildirmeleri durumunda, Festival ve M1886 tarafından, ihtiyaç sahibi okul ve okulun adres bilgileri kurumlara bildirilebilecek.  Kurumlar kitap gönderimlerini kendirleri gerçekleştirebilecek.
9) Kitap Kampanyası, Festival tarihleri  arasında, Ankara'da gerçekleşecek, 6-9 Mart'14 tarihleri dışında, kitap kabülü olmayacak.

10) Kampanya bitiminden itibaren bu sayfalarda ve Festival'in ve M1886'nın Sosyal Medya Platformlarında, Okul Adı, Bağış Adedi, Toplanan Kitap Sayısı gibi istatiksel bilgiler yer alacak.
11) Kampanyaya katılacak olanlar, e-posta adreslerin, isim soy isim gibi bilgileri vermeleri durumunda, bundan sonra gerçekleştirilecek 'Sosyal Sorumluluk Projeleri'nde diledikleri takdirde haberdar edilecek.
--------------- -->(Kaynak; İkinci El Festivali-Website)