7.01.2014

Kuş Cenneti Karikatür Yarışması Albümü Çıktı

Albüm, sergide yer alan 30 çizerin eserlerinden oluşuyor..

28’i dünyada türü tehlike altında olmak üzere 289 kuş türüne ev sahipliği yapan İzmir Kuş Cenneti, bölgenin tanıtımı amacıyla düzenlenen  ve bu yıl  5.sini düzenlenen 144
karikatüristin 275 eserle katıldığı yarışmanın albümü yayınlandı. 22x 23 boyutlarında tamamı renkli albüm 60 sayfadan oluşuyor. Yarışmada dereceye giren ve sergide yer alan 30 çizerin eserlerinden oluşan albüm, kendilerine gönderilmeye başlandı.

Geleneksel hale gelen 5. İZKUŞ Karikatür Yarışma jürisinde; Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürü Rahmi BAYRAK, Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Önen, İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı SARPER, İZKUŞ Birlik Müdürü Dr. Tamer SEYİS, Mimar ve Karikatürcü Eray ÖZBEK, Gazeteci, Yazar ve Fotoğraf Sanatçısı Lütfü DAĞTAŞ, Karikatürcüler Mustafa YILDIZ, Cemalettin GÜZELOĞLU, Ressam ve Karikatürcü Ayten KÖSE yer almıştı.

Yarışmada birinci Kürşat ZAMAN, ikinci Bayram BAĞCI, üçüncü Burak ERGİN olurken, Mansiyonları Emrah ARIKAN ve Mustafa Çağlar SOYARAT paylaşmıştı.Yarışmanın 18 yaş altı kategorisinde Aslıhan YAZICI ile Merve ÇELİK ödüle değer görülmüştü.

Yarışma sergisi ve ödül töreni Çiğli Kipa AVM yapılırken, ayrıca Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi'nde 22 Aralık 2013 tarihine kadar sergilendi.
(Mustafa YILDIZ)