Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Birol ÇÜN'den 'Muhalif Çizgiler'

Karikatür Sanatçısı Birol ÇÜN, son yıllarda gelişen siyasi ve toplumsal olayları eleştiren çizgilerini sergiliyor..

Karikatür Sanatçısı Birol ÇÜN, son yıllarda gelişen siyasi ve toplumsal olayları eleştiren çizgilerini sergiliyor..

Karikatürün bir muhalif bir sanat olduğunu belirten Birol ÇÜN; “Son yıllarda hak, hukuk, Gezi Parkı direnişi, ayakkabı kutularında patlayan yolsuzluklara kadar birçok olay karşısında susmam mümkün değildi. 

Zaten her karikatürcünün yapması gerekeni yaptım. Karikatürün doğasında bulunan muhalefeti çizgilerime yansıttım. Sergi açılışına tüm İzmir halkını bekliyorum” dedi.

06- 22 Şubat 2014 tarihleri arasında açık kalacak sergi, Karabağlar Belediyesi Çalıkuşu Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenecek kokteyl ile izleyicilerin beğenisine sunulacak.
(Mustafa YILDIZ)


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.