'Bana Kendini Anlat' Fotograf Yarışması

Yarışmaya gönderilecek eserlerde herhangi bir teknik, dijital müdahale, renk, konu ve benzeri herhangi bir kısıtlama yoktur. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ve çalışanları dışında tüm fotoğrafçılar katılabilir. Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir..
---

'Bana Kendini Anlat' Fotograf Yarışması..

Yarışmanın son gönderim tarihinin ardından tüm fotograflar bir havuzda toplanır. Juri Üyeleri kendi özel paneline giriş yaparak, tüm fotografları sahiplerinin isimlerini görmeksizin rastgele olarak görür ve puanlarlar. 

Juriler birbirlerinin verdikleri puanları görmezler. Sistem, sonuçları, otomatik olarak, en çok puan alandan en az puan alana göre sıralar..


BANA KENTİNİ ANLAT FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
1. Yarışmanın ismi: 'Bana Kentini Anlat'
2Yarışma konusu: Fotoğrafçıların yaşadıkları veya ziyaret ettikleri kentlerde, kenti en iyi şekilde anlattıklarına inandıkları fotoğraflar ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğraflarda kent mazarası, kent estetiği, kent yaşamı, kent kültürü ve benzeri konuların kullanımı beklenmektedir.

3. Genel Katılım Koşulları:
• Yarışmaya gönderilecek eserlerde herhangi bir teknik, dijital müdahale, renk, konu ve benzeri herhangi bir kısıtlama yoktur.
• Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ve çalışanları dışında tüm fotoğrafçılar katılabilir.

• Yarışmacılar, yarışmaya en fazla 4 (dört) eser ile katılabilir.
• Gönderilecek eserler, TC yasalarına ve genel ahlak kurallarına aykırı olmamalıdır. Bu tür eserler, doğrudan ve haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılacaktır. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendileri tarafından tasarlanıp çekildiğini taahhüt etmiş sayılacaklardır. Altınjuri, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.
• Fotoğraflarda bulunan canlı ya da cansız obje ile ilgili her türlü telif, izin vb. taleplere ilişkin sorumluluk fotoğrafı çeken ve/veya fotoğrafı yarışmaya gönderene aittir. Eser gönderenler bu konuda (eserde yer alan/alabilecek kişi, araç, mekan, eser, kavram vb konularda) gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek ihtilaflarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek ihtilaflarda Altınjuri sorumlu olmayacaktır.
• Yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi gösteren yarışmacıların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları iptal edilir.

• Kurum veya seçici kurul, herhangi bir başvurunun kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin başvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir.
• Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar JPG / JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmamış kalite) 300dpi çözünürlükte büyük boy baskıya elverecek şekilde, kısa kenar 1024 pikselden küçük ve 6MB'dan büyük olmayacak boyutta internet adresine yüklenecektir.
• Fotoğraflar www.altinjuri.com internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Yarışmaya baskı veya CD ile fotoğraf kabul edilmemektedir.

• Gönderilen fotograflar hangi isimde yuklenirse yuklensin, sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Juri değerlendirmesine girer. Juri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.
• İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde info@altinjuri.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu E-mail adresi sadece fotoğraf yükleme problemiyle ilgili kullanılabilecektir; bu mail adresine fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

4. Kategoriler: Yarışma; dijital / dijital ortama aktarılmış, renkli ya da siyah-beyaz fotoğrafların birlikte katılabileceği tek katagori de yapılacaktır.

5. Başvuru kanalı: www.altinjuri.com 
Fotoğrafların yarışmanın yayınlandığı web sayfası olan www.altinjuri.com adresindeki ilgili yarışmaya yüklenmesi ve yine aynı adreste yayınlanan başvuru formunu eksiksiz doldurması ve internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında oluşabilecek teknik arıza, kesinti ve olumsuzluklardan Altınjuri sorumlu tutulamaz. Altınjuri başvurulara ilişkin onay / bilgi vermeyecektir.

6. Katılım Bedeli Yarışmaya katlım ücretsizdir.

7. Online Juri Sistemi
Yarışmanın son gönderim tarihinin ardından tüm fotograflar bir havuzda toplanır. Juri Üyeleri kendi özel paneline giriş yaparak, tüm fotografları sahiplerinin isimlerini görmeksizin rastgele olarak görür ve puanlarlar.
Juriler birbirlerinin verdikleri puanları görmezler.
Sistem, sonuçları, otomatik olarak, en çok puan alandan en az puan alana göre sıralar. En çok puan alanı birincilik ödülüne yerleştirerek, sırayla puanına göre ödüllere göre dağılımı gerçekleştirir.
8. Seçici Kurul: Dr. Haluk UYGUR, Hulki MURADİ, Orhan KÖSE, Sema ÖZEVİN

9. Yarışma Takvimi:
Son Katılım Tarihi: 30 Haziran 2013 (Sistem bu süreden sonra yapılan başvuruları kabul etmeyecektir)
Seçici Kurul Değerlendirilmesi: 01 - 05 Temmuz 2013 (Değerlendirme için juri Kayseri'de toplanacaktır)
Sonuç Bildirim Tarihi: 10 Temmuz 2013
Sonuçlar www.altinjuri.com web sitesinden duyurulacaktır.

10. Ödüller
Altınjuri Birincilik Madalyası
Altınjuri İkincilik Madalyası
Altınjuri Üçüncülük Madalyası
11. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar bu şartnamedeki bütün şartları kabul etmiş sayılır.
---------------