Cumhuriyet

Ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Cumhuriyette egemenlik, kral, kraliçe, padişah, sultan gibi tek bir kişiye ait değil halka aittir. Halk, belirli zaman aralıklarından oy vererek, yine halktan olan yöneticilerini seçer.

Demokrasi

"Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi".. "Vatandaşların rol aldığı hükümet şeklidir. Vatandaşlar doğrudan ya da temsilciler vasıtasıyla hükumette yer alabilirler. Demokrasi toplumdaki siyasi, ekonomik, dini, kültürel, etnik, yasal eşitlik konularında öne çıkan bir anlayıştır. Yasal eşitlik, özgürlük ve hukukun üstünlüğü demokrasinin en önemli unsurlarıdır. (Galeri >>)

Juri'nin En Sevdiği 'Yuri KOSOBUKIN' Portreleri

🔵Bir süre önce yaşamını yitiren Rus karikatürcü Yuri KOSOBUKIN anısına İran'da yapılan yarışma sonrası jürinin beğendiği portreler yayımlandı. Yarışmanın ilk üç ödülünü Murat AHMETI (KOSOVA), Arash FOROUGHI (IRAN)..


Juri'nin En Sevdiği 'Yuri KOSOBUKIN' Portreleri..

Bir süre önce yaşamını yitiren Rus karikatürcü Yuri KOSOBUKIN anısına İran'da yapılan yarışma sonrası jürinin beğendiği portreler yayımlandı..
Yarışmanın ilk üç ödülünü Murat AHMETI (KOSOVA), Arash FOROUGHI (IRAN) ve Antônio SANTOS (PORTEKİZ) kazanmışlardı..


Bir süre önce yaşamını yitiren Rus karikatürcü Yuri KOSOBUKIN anısına İran'da yapılan yarışma sonrası jürinin beğendiği portreler yayımlandı..
Yarışmanın ilk üç ödülünü Murat AHMETI (KOSOVA), Arash FOROUGHI (IRAN) ve Antônio SANTOS (PORTEKİZ) kazanmışlardı


İran'da düzenlenen ve Şubat ayında sonuçlanan 'Yuri KOSOBUKIN Portre Karikatür Yarışması'nda ödül alan karikatürlerle birlikte, jürinin beğenisini kazanan toplam 64 portre karikatür, yarışmanın yapıldığı internet sitesinde yayımlandı. Seçilen portreler arasında Türkiye'den Naci YAVUZ, Saadet DEMİR YALÇIN gibi çizerler de bulunuyor. 
Yarışmanın ilk üç ödülünü Murat AHMETI (KOSOVA), Arash FOROUGHI (IRAN) ve Antônio SANTOS (PORTEKİZ) kazanmışlardıYuri KOSOBUKIN, 15 Ocak 2013'de yaşamını yitirmişti. ⬤
---------------
Website - Cartoon Center > 

Yuri KOSOBUKIN
Ukrayna
(14.05.1950 - 15.01.2013)
---


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  

***
İsim Listesi:
Gis CREATIVA
Nader RAHMANI
---