Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

Türkiye'nin en önemli kısa film festivallerinden biri olan 'Uluslararası İzmir Kısa Film festivali' 20-26 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali
İlk kez 2000 yılında düzenlenen 'Uluslararası İzmir Kısa Film festivali' o günden bu yana her yıl uluslararası ve ulusal kategorilerde 'Kurmaca', 'Belgesel', 'Deneysel' ve 'Animasyon' dallarındaki kısa filmlere "Altın Kedi" ödülleri verdi.

Festival, ayrıca yurt dışından ve Türkiye'den sinema dünyasında önemli ve isim yapmış kişileri jürisine davet ederek kısa filmin gelişimi açısından rekabete dayalı bir canlılık da getirmektedir.
Yarışmalı bölüm dışında Türkiye'den ve dünyadan o yılın panoramasını çizmek amacı  ile, özenle seçilmiş filmler gösterime alınmakta ve sinemaseverlerle buluşturulmaktadır. 

Film gösterimleri panel, söyleşi, sergi ve başka etkinliklerle de desteklenmektedir. Bu açılardan 'Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali' seyirciyle en fazla kaynaşan, kitlelere en başarılı biçimde ulaşan kısa film festivali olma özelliğini de korumaktadır. Film gösterimlerinin önemli bir kısmı  filmlerin ekip ve oyuncularının da katılımıyla gerçekleşmektedir. Festival böylelikle sinemacıları ve seyircileri bir araya getiren önemli bir buluşma noktası olmaktadır. 

'Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali', ülkemizin  kısa filmcilerinin ulusal ve uluslararası platformlarda daha çok ve daha etkin bir şekilde temsil edilmesine katkıda bulunmakta.
(Ayrıntılı Bilgi İçin):     


Ulusal bölümde yarışacak filmlerden "Umut"
(Yönetmen: Sedat DOĞAN)