Sanat Dünyasından Kısa Haberler

Karikatür ve diğer sanat etkinliklerine kısaca bakış..

DERGİ:
'Charlie Hebdo' dergi kapakları

Fransa'da yayımlanan 'Charlie Hebdo' dergisinin geçmiş yıllara ait yayımlanmış dergi kapak örneklerine web sayfasında yer veriyor. 
E-DERGİ:


'Fena Mizah' dergisi Aralık 2012 sayısını yayımladı. Aziz YAVUZDOĞAN'ın yayın yönetmenliğini yaptığı dergi  bu sayıda 52 sayfa ve 30 farklı ülkeden 79 yazar ve çizere sayfalarında yer veriyor. 



Aile (Türkiye): 
Pertev ERTÜN, Yurdagün GÖKER, Erdoğan BAŞOL, Raşit YAKALI, İbrahim TAPA, Aziz YAVUZDOĞAN, Muhittin KÖROĞLU, Şevket YALAZ, Osman Yavuz İNAL, Ekrem BORAZAN, Seçkin TEMUR, Muammer KOTBAŞ, Hasan EFE, Ahmet ÖZTÜRKLEVENT, Cem KOÇ, Sezer ODABAŞIOĞLU, Bülent OKUTAN, Ahmet ERKANLI, Erol BÜYÜKMERİÇ, Vedat KEMER, Hakan ÇELİK, Ahmet Ümit AKKOCA, Gülay GARİP KOÇERDİN, Gülgün ÇAKO, Erhan TIĞLI, Gülşah ETEKER, Emrah ARIKAN, Mehmet Saim BİLGE, CAN&ALİ, Bahadır UÇAN, Keziban ÖZKOL, Ramazan ÖZÇELİK, Melek  DURMUŞ, Ayberk ERKİN, Ersin ALTIN.

Uluslararası Usta Karikatürcüler :   
Juli Sanchis AGUADO (Spain), Francisco PUNAL (Spain), Sabahudin HADZİALİC (Bosnia-Herzegovina), Igor SMIRNOV (Russia), Uvictor CRUD (Russia), Jordan POP-ILIEV (Macedonia),  Alexander DUBOVSKY (Ukraine),  Oleksy KUSTOVSKY (Ukraine),  Wesam KHALİL (Egypt),  Istvan KELEMEN (Hungary),  Toso BORKOVIC (Serbia), Szczepan SADURSKİ (Poland), Czeslaw PRZEZAK (Poland),  Ivalio TSVETKOV (Bulgaria), Evzen DAVID (Czech Republic), Valery ALEXANDROV (Bulgaria), Ali DİVANDARİ (Iran), Darko DRLJEVIC (Montenegro), Hule HANUSIC (Austria), Nivaldo Pereira De SOUZA (Brasil), Arturo ROSAS (Mexico), Marina GORELOVA (Belarus), Stanislaw KOSCIESZA (Poland), Damir NOVAK  
Türkiye'den ve dünyadan tanınmış karikatürcülerin yanı sıra genç çizerlerin çalışmalarının da bulunduğu dergide, ülke gündemini yansıtan karikatürler, çizgi-romanlar, bant karikatürler, mizah yazıları ve öyküsü, sergiler, etkinlikler ve yarışmalar-duyurular yer alıyor. 
---
SERGİ:
Raif  GÖKKUŞ
Karikatürcü ve Ressam Raif GÖKKUŞ; 30 Kasım 2012, Cuma günü Ankara'da kişisel resim sergisi açıyor.
Açılış saati 18:30, 20:30 olan sergi 'Ankara Barosu Eğitim ve Kültür Merkez Attila SAV Sanat Galerisi, Ihlamur Sk Nr:1, Sıhhiye / ANKARA' adresinde görülebilir.
---
KARİKATÜR:



Karikatürcü Akdağ SAYDUT'un, güncel konularda çizdiği karikatürlerden üç örneği sunuyoruz sizlere.


---
SAYFA:


Kültür Bakanlığı, web sayfasında çocuklara yönelik 'Çizgilerle Anlatı ve Oyunlar'la oluşturulmuş sayfalara yer veriyor.
Konu başlıklarında; Eğlence, Kültür, Atatürk, Sağlık, Resimli Roman, Trafik, Vücudumuz, Çocuk Şarkıları, Deneyler, Oyuncak Yapalım ve Çevremiz gibi bölümleri var.

YARIŞMA:


Hasankeyf'e yönelik 'Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması'nın son katılım tarihi 04 Ocak 2013. Yarışma Amacı: Hasankeyf’in daha iyi tanıtımı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin Hasankeyf’te ayrılırken Hasankeyf’e ait renkleri ve hatıraları birlikte götürebilmelerini sağlamak, Hasankeyf kültürünü yaşatmak, yöreyi en iyi anlatan, simgeleyen hediyelik eşya tasarımını ve ürününü hedeflemektedir.

KAMPANYA: 


İki yıl önce (28 Kasım 2010) çıkan bir yangınla işlevinin değiştirilmesi gündeme gelen ve bu konuda da çalışma başlatılan Haydarpaşa Garı için imza kampanyası sürüyor.  Haydarpaşa 'Gar Olarak Kalsın!' imza kampanyası için web adresi:

DERGİ:

'Leman' mizah dergisinin 
28 Kasım 2012 tarihli 
2012 / 49. sayısının kapak karikatürü

'Gırgır' mizah dergisinin 
28 Kasım- 05 Aralık 2012, tarihli 
49. sayısının kapak karikatürü.

'Penguen' mizah dergisinin 
28 Kasım 2012, 49. tarihli
sayısının kapak karikatürü.