Cumhur GAZİOĞLU'na 'Onur Ödülü'

Kısa adı 'TAKSAV' olan 'Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf' ın 'Onur' ve 'Emek' ödülleri, yapılan bir törenle sahiplerine verildi. 

Cumhur GAZİOĞLU

Festival logosunun yaratıcısı olan Cumhur GAZİOĞLU da gecede ödülünü aldı.

Kısa adı 'TAKSAV' olan 'Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf'ın 'Onur' ve 'Emek' ödülleri, yapılan bir törenle sahiplerine verildi. Festival logosunun yaratıcısı olan karikatürcü Cumhur GAZİOĞLU da gecede ödülünü aldı.

Kalabalık davetli topluluğu önünde yapılan ödül töreninde GAZİOĞLU'na,  gecenin anısına bir 'Teşekkür' plaketi sunuldu. 

16 Kasım 2012, Cuma günü başlayan '17. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali'nin açılışı ve ödül töreni aynı günün akşamı Ankara Büyük Tiyatro sahnesinde yapıldı. 
Geleneksel olarak her yıl bir sanatçıya verilmekte olan 'Festival Onur Ödülü' bu yıl Haldun DORMEN'e,  'Festival Emek Ödülü' ise Atilla SAV'a verildi. 
Festivalde daha önce 'Onur Ödülü'; aralarında Ayla ALGAN, Halit AKÇATEPE, Ayten GÖKÇER, Haluk BİLGİNER, Işıl KASAPOĞLU, Ahmet LEVENDOĞLU'nun bulunduğu Türk tiyatrosuna değer katan isimlere verilmişti. Emek Ödülü'nü ise Prof. Dr. Sevda ŞENER, Prof. Dr. Ayşegül YÜKSEL, Talat HALMAN, Hüsamettin ERASLAN ve Şenol TİRYAKİ almıştı.
(Bilgi İçin Bağlantılar):

'Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali'nin logosu
(Desen: Cumhur GAZİOĞLU)

Festivalin İlk Yılının Afişi- 1996 

Logonun Yer Aldığı 2012 Festival Kitapçığı
---
CUMHUR GAZİOĞLU'NUN DİĞER GRAFİK ÇALIŞMALARI 

Broşür- 1998

Afiş Çalışması- 1988

Dergi Kapağı- 1997

Afiş Çalışması- 1998

Afiş Çalışması- 1998

Afiş Çalışması- 2000

Afiş Çalışması- 1999