'Gerze Hacıkadı Horozu' Karikatür Yarışması Sonuçlandı

🔴Büyük ödülü Balıkesir'den Mete AĞAOĞLU kazandı. Önümüzdeki Eylül ayında Sinop’ta düzenlenecek olan 'Diyojen Karikatür Festivali' kapsamında düzenlenen 'Gerze Hacıkadı Horozu' konulu ulusal karikatür yarışması..


'Gerze Hacıkadı Horozu' Karikatür Yarışması Sonuçlandı..

Önümüzdeki Eylül ayında Sinop’ta düzenlenecek olan 'Diyojen Karikatür Festivali' kapsamında düzenlenen 'Gerze Hacıkadı Horozu' konulu ulusal karikatür yarışması sonuçlandı..Önümüzdeki Eylül ayında Sinop’ta düzenlenecek olan 'Diyojen Karikatür Festivali' kapsamında düzenlenen 'Gerze Hacıkadı Horozu' konulu ulusal karikatür yarışması sonuçlandı. 

Karikatür sanatçıları Saadet DEMİR YALÇIN, Canol KOCAGÖZ, Raşit YAKALI, Firuz KUTAL, Oğuz GÜREL, E. Yaşar BABALIK ve Aşkın AYRANCIOĞLU’dan oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda yarışmanın 'Büyük Ödül'ünü Balıkesir’den Mete AĞAOĞLU kazandı. 
"Başarı Ödülleri”ne Tokat’tan Engin SELÇUK, Adana’dan İsmail KAR ve İzmir’den Cemalettin GÜZELOĞLU değer görülürken, 'Jüri Özel Ödülleri'ni de Antalya’dan Kürşat ZAMAN ve Samsun’dan Murat İLHAN kazandı… 

Yarışmanın 'Büyük Ödül’ünü kazanan karikatür sanatçısı Mete AĞAOĞLU, Eylül 2012'de Sinop’ta düzenlenecek olan 'Diyojen Karikatür Festivali'ne konuk sanatçı olarak davet edilecek… Diğer ödülleri kazanan sanatçıların ödül plaketleri ise adreslerine gönderilecek… 
Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda 24 eser sergilenmek üzere seçildi. ⬤ 

Sergiye Seçilenler:
Ahmet ESMER
Ahmet Ümit AKKOCA (2)
Altan ÖZESKİCİ
Ayten KÖSE
Bülent OKUTAN
Cemalettin GÜZELOĞLU (2)
Faruk İNAN
Feriye ÇEKİÇOĞLU
İsmail KAR
Hilmi ŞİMŞEK
İ. Serdar SAYAR
K. Ensar BAHADIR (2)
Kamil YAVUZ
Kemal ÖZYURT
Meral SANAL BİLGİCİ
Murat GÖK
Nazmiye ÇALIŞKAN
Necdet KARABEK
Nuri BİLGİN
Önder ÖNERBAY (3)
Ramazan ÖZÇELİK
Turan İYİGÜN
Yüksel CENGİZ
Zafer DİLEKÇİ

Büyük Ödül
Mete AĞAOĞLU
(Balıkesir)

Başarı Ödülü
Cemalettin GÜZELOĞLU
(İzmir)

Başarı Ödülü
Engin SELÇUK
(Tokat)

Başarı Ödülü
İsmail KAR
(Adana)
Jüri Özel Ödülü
Kürşat ZAMAN
(Antalya)

Jüri Özel Ödülü
Murat İLHAN
(Samsun)