Haftanın Haberleri

🔴Mizah dünyasından etkinlik haberleri.. Bu yıl 66.sı düzenlenen ve roman, öykü, fotograf, şiir, karikatür ve sosyal bilimler olmak üzere 6 dalda 7 ödülün verildiği "Yunus Nadi" 2012 yarışmasında karikatür ödülünü Şevket YALAZ kazandı. 


Haftanın Haberleri..
İstanbul Çizgi Roman Festivali "İstanbulles" başladı..
'Kirpi' mizahın 140. sayısı yayında..


  'KİRPİ' mizahın 140. sayısı yayında


Karikatürcü Galip TEKİN'in Tv'ye uyarlanan senaryoları "Acayip Hikayeler" adıyla Cuma geceleri Star Tv'de yayınlanıyor.


Bu yıl 66.sı düzenlenen ve roman, öykü, fotograf, şiir, karikatür ve sosyal bilimler olmak üzere 6 dalda 7 ödülün verildiği "Yunus Nadi" 2012 yarışmasında karikatür ödülünü Şevket YALAZ kazandı.
Ödül töreni; Cumhuriyet Gazetesi'nin 88. kuruluş yıl dönümü olan 07 Mayıs'ta yapılacak.


Erdoğan BAŞOL'un Eskişehir'deki sergisi 'KELAMSIZ' 01 Haziran 2012 tarihine kadar açık.
   

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin her yıl verdiği "Yılın Gazetecileri" ödül töreni 04 Mayıs 2012 Cuma günü yapıldı.
2011 yılına ait değerlendirme sonucunda belirlenen gazetecilere
ödülleri, Trabzon Ticaret ve sanayi Odası salonundaki törende verildi. Karikatür dalındaki ödüle Muammer KOTBAŞ layık görülmüştü. Törene gazeteciler, öğretim üyeleri, mülki erkan, milletvekilleri ve Trabzonspor Teknik direktörü Şenol GÜNEŞ de katıldı.


Hakkı USLU'nun Denizli- Kızılcabölük'te açtığı "Çizgilerle 30 Yıl" sergisi
27 Mayıs'ta sona erecek


Fransa ve Belçika çizgi romanında "Türk İnsanı"nı araştıran bir sergi, 24 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Fransız Kültür Merkezinde açılacak.  2. Uluslararası İstanbul Çizgi Roman Festivali "İstanbulles" kapsamında Fransa ve Belçika çizgi romanında "Türk" imgesini araştıran bu sergi "FRANSIZ- BELÇİKALI VE TÜRK ÇİZGİ ROMANLARINA ÇAPRAZ BAKIŞ" ismini taşıyor. Sergi 31 Ağustos 2012'ye kadar açık kalacak.

Rıfat ILGAZ
Türk şiir, roman ve öykü yazarı Rıfat ILGAZ, 101 yaşında. 
Toplumcu gerçekçi anlayışı ile eser veren ILGAZ, 07 Mayıs 1911'de Cide-Kastamonu'da doğdu. En bilinen eserleri; "Hababam Sınıfı", "Karartma Geceleri" ve "Bizim Koğuş".
Rıfat ILGAZ, 07 Temmuz 1993'de 82 yaşında yaşama veda etmişti.


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 2. karikatür yarışmasının ödül töreni 05 Mayıs 2012 Cumartesi akşamı Antalya AKM Perge Salonu'nda yapıldı.
Yarışmanın birinciliğini Ankara'dan Sait MUNZUR kazanmıştı.
İzmirin mizah dergisi "Maydanoz"Mayıs sayısında karikatür ustası Eflatun Nuri’ye 2 sayfa ayırdı. 03 Mayıs 2008’de yitirdiğimiz Eflatun Nurinin karikatürünü kapak yapan dergi, 2. sayfasında ise karikatür ve fotoğraflarını yayınladı. Uzun yıllar İzmir’de yaşayan usta karikatürist, dergiye çizen birçok karikatürcünün yetişmesi için çabalamış, dergi ve gazetelerde 
ortak çalışmalar yapmıştı.