Erdoğan BOZOK Sergisi Eskişehir'de

Karikatürcü Erdoğan BOZOK, redrospektif karikatür sergisini, 07 Mart'da açtı. 
Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi'ndeki sergi 31 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak.Erdoğan BOZOK Sergisi Eskişehir'de
Karikatürcü Erdoğan BOZOK, redrospektif karikatür sergisini, 07 Mart'da açtı. 
Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi'ndeki sergi 31 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak.

Karikatürcü Erdoğan BOZOK, siyah-beyaz 55 adet karikatürden oluşan redrospektif karikatür sergisini, 07 Mart 2012 Çarşamba günü Eskişehir'de açtı. Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi'ndeki sergi 31 Mart 2012 tarihine kadar açık kalacak.

1932 doğumlu olan Erdoğan BOZOK’un karikatür serüveni, ilk çalışmalarının Doğan Kardeş çocuk dergisinde yayımlanması ile başlar. Daha sonra karikatürleri Dünya, Milliyet,
Bizim Gazete, Akbaba, Çivi, Çarşaf, 2000’e Doğru, gazete ve dergilerinde yayımlanır. Sergiler açar, uluslararası yarışmalara katılır. Kazandığı ödüllerden en önemlisi “Altın Ezop”tur (Gabrova/Bulgaristan-Büyük ödül, 1973).Bir karikatürü 1985 yılında Belçika’da yayımlanan “25 yılın en iyi 60 karikatürü” albümüne alınır. 
Daha önce “Çizgiler", "Modern Çağ" ve "Rastgele” isimli üç karikatür kitabı yayımlanmıştır.
Sanatçı çeşitli dönemlerde Karikatürcüler Derneği yönetiminde görev almış, 1992'de de Başkanlık yapmıştır.  Erdoğan BOZOK halen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi’nin yöneticiliği yapmaktadır.
(Diğer Fotograflar İçin, Bkz):
Erdoğan BOZOK'un bir karikatürü
Sergi Afişi

(Foto: Cartoon Colors)