'Mizah Sanatı Derneği' Kuruluş Kokteyli

Kısa adı 'MİZAHDER' olan 'Mizah Sanatı Derneği'nin kuruluş kokteyli, 15 Ekim'de Trabzon Sanatevi'nde yapıldı. Uzun yıllar Trabzon'un sanat hayatında aktif roller üstlenen, sanatın değişik dallarında mizah olgusunu kullanarak ürünler..

---

'Mizah Sanatı Derneği' Kuruluş Kokteyli..

Kısa adı 'MİZAHDER' olan 'Mizah Sanatı Derneği'nin kuruluş kokteyli, 15 Ekim'de Trabzon Sanatevi'nde yapıldı..
.

Kısa adı 'MİZAHDER' olan 'Mizah Sanatı Derneği'nin kuruluş kokteyli, 15 Ekim'de Trabzon Sanatevi'nde yapıldı..

Uzun yıllar Trabzon'un sanat hayatında aktif roller üstlenen, sanatın değişik dallarında mizah olgusunu kullanarak ürünler veren Trabzonlu sanatçıların bir araya gelerek kurdukları, kısa adı ' 'MİZAHDER' olan 'Mizah Sanatı Derneği' Trabzon Sanatevi'nde düzenlediği kuruluş kokteyli ile Trabzonlu sanatçılar ve sanatseverlerle buluştu.


Farklı alanlarda faaliyet gösteren, ancak mizahın yan yana getirdiği sanatçılarla güç birliği yaparak ve aralarına genç yetenekleri de katarak daha özel ve güzel projeler ve etkinlikler gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyleyen Adnan TAÇ, başkanı olduğu 'Mizah Sanatı Derneği'nin yönetim kurulunda karikatürcüler Bülent SÜMER, Hakan SÜMER, Muammer KOTBAŞ, karikatürcü ve fıkra yazarı Tamer KÜÇÜK, mizahi öykü yazarı ve fotoğraf sanatçısı Mustafa Reşat SÜMERKAN, tiyatro oyuncusu Hüseyin Sabri KURTULDU ve Ali Kemal YILMAZ bulunmaktadır.

Kuruluş kokteyli, derneğin ilk etkinliği ile birlikte gerçekleştirildi. Karikatürist Tamer KÜÇÜK, 20 yıla yakın bir süre içerisinde gerçek yaşamdan derlemiş olduğu fıkraları 'Gugulumdakiler' adı altında bir kitapta topladı. Kuruluş kokteylinin yapıldığı gün, Tamer KÜÇÜK de sevenleri için kitabını imzaladı.


Adnan TAÇ