Yarışmanın Birincisi Ross THOMSON

🔴Aydın DOĞAN Vakfı Karikatür Yarışması Sonuçlandı. 28'inci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Seçici Kurulu, İngiliz Ross Thomson'un karikatürünü birinci seçti. İkinciliği İsrailli İlya Katz ve üçüncülüğü Alman..Aydın DOĞAN Vakfı Karikatür Yarışması Sonuçlandı. 

Yirmisekizinci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Seçici Kurulu, İngiliz Ross Thomson'un karikatürünü birinci seçti..


İkinciliği İsrailli İlya Katz ve üçüncülüğü Alman Werner Rollow kazandı. Thomson karikatüründe, Afrika kıtasından gelen tıka basa dolu bir tekneyle Ege ve Akdeniz sahillerine gelen göçmenleri çizdi..


Yirmisekizinci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Seçici Kurulu, İngiliz Ross Thomson'un karikatürünü birinci seçti.

İkinciliği İsrailli İlya Katz ve üçüncülüğü Alman Werner Rollow kazandı. Thomson karikatüründe, Afrika kıtasından gelen tıka basa dolu bir tekneyle Ege ve Akdeniz sahillerine gelen göçmenleri çizdi.

Seçici Kurul ayrıca 
Nadia AGHABEIGI (İran)
Sava BABIC (Sırbistan)
Razvan Tenie BRADEAN (Romanya)
Jerzy GLUSZEK (Polonya)
Jozef GRUSPIER (Slovakya)
Moacir Knorr GUTTERRES (Brezilya)
Victor KUDIN (Ukrayna)
Pol LEURS ( Lüksemburg)
Angel Ramiro Zapata MORA (Kolombiya)
Listes NIKOLA (Hırvatistan)
Oton Anton REISINGER (Hırvatistan)
Reiner SCHWALME(Almanya
Başarı Ödülü'ne değer gördü.

Yarışmada ödül kazanan 15 karikatür, 1-10 Haziran 2011 tarihleri arasında Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

İkinci, Ilya KATZ (Israil)


Üçüncü, Werner ROLLOW (Almanya)