"Zeytin" Karikatür Yarışması (Kesin Sonuçlar)

Girne Belediyesi Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği, 5. Uluslararası "Zeytin" Karikatürleri Yarışması, 2016, Girne, Kıbrıs..














Pazartesi 27.06.2016 Cartoon Colors
Kesin Sonuçlar.. Ülke- 71, Katılımcı- 461, Eser- 907

Uluslararası seçici Kurul Üyeleri:

Nidai Güngördü (Kıbrıs), Peter Nieuwendijk  – Jury President (Holland), Adnan TAÇ (Türkiye), Derman Atik (Kıbrıs), Doaa El Adl (Mısır), Eray Özbek (Türkiye), Hüseyin Çakmak (Kıbrıs), Ivan Hanousek (Çek), M. Serhan Gazioğlu (Kıbrıs), Musa Kayra (Kıbrıs), Mustafa C. Azizoğlu (Kıbrıs), No – rio Yamanoi (Japonya), Roger Penwill (İngiltere).

Ödüller:
Birincilik Ödülü: 1.000 Euro + Altın Zeytin
Engin Selçuk (Türkiye)

İkincilik Ödülü: 800 Euro + Gümüş Zeytin
Musa Keklik (Türkiye)

Üçüncülük Ödülü 600 Euro + Bronz Zeytin
Sajad Rafeei (İran)

Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülleri:

Gabriele Corvi (İtalya), Mojmir Mihatov (Hırvatistan), Marin Cretu (Romanya)

Kurumlar Ve Kişiler Özel Ödülleri
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü Özel Ödülü
Angelo Campaner (İtalya)

Girne Belediyesi Özel Ödülü

Zoran Josic (Slovenya)

Girne Belediye Müdürlüğü Özel Ödülü
Shirin Gholipour (İran)

Karikatürcü Örgütleri Federasyonu (FECO – KIBRIS) Özel Ödülü
Dolgun Dalgıçoğlu (Kıbrıs)

Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü
Vladimir Kazanevsky (Ukrayna)

Zeytin Festivali Özel Ödülü
Serdar Kıcıklar (Türkiye)

Erten Kasımoğlu Özel Ödülü
Aslı Avcı (Türkiye)

Joseph George Szabo Özel Ödülü
Juli Sanchis Aguado (İspanya)

FİNALİST DİPLOMASI
Abdelrahman Ahmad Zayed (Ürdün)
Agim Krasniqi (Kosova)
Ahenk Köroğlu (Türkiye)
Alexander Dubovsky (Ukrayna)
Alexander Kaminsky (Moldova)
Ali Bulca (Türkiye – Turkey)
Amalijus Narbutas (Litvanya)
Anas El Lakkis (Lübnan)
Anatoliy Stankulov (Bulgaristan)
Arif A. Albayrak (Kıbrıs)
Atefeh Yaryan (İran)
Azuka Cnwokocha (Nijerya)
Bagher Vasegh (İran)
Behzad Ghafari (Kanada)
Brian Flanigan (Kıbrıs)
Bossens Philippe (Belçika)
Cemalettin Güzeloğlu (Türkiye)
Chiorean Cornel – Marin (Romanya)
Daniel Eduardo Varela (Arjantin)
Darko Drljevic (Karadağ)
Dinçer Köksal (Türkiye)
Doğan Arslan (Türkiye)
Doru Axinte (Romanya)
Elrayah Ombaddi Abu Baker (Sudan)
Ester Lauringson (Estonya  -Estonia)
Evelyn Soraya De Paz Samayoa (Guatemala)
Evzen David (Çek – Czech)
Ferhat Demirbaş (Türkiye)
Farrukh Teshaev (Özbekistan)
Farzane Vaziritabar (İran)
Furkat Usmanov (Özbekistan)
Galym Boranbayev (Kazakistan)
Gennady Nazarov (Ukrayna)
Georgievski Miro (Makedonya)
Gerald Peigneux (Fransa)
Gergely Bacsa (Macaristan)
Gerrit Huig (ABD)
Gilda Khalifeh (İran)
Halit Kurtulmuş Aytoslu (Türkiye)
Hamid Ghalijari (İran)
Hamidreza Mosayebi (İran)
Hayrettin Oturgan (Türkiye)
Heino Partanen (Finlandiya)
Hicabi Demirci (Türkiye)
Huey Nguyenhuu (ABD)
Hule Hanusic (Avusturya)
Husan Sodiqov (Özbekistan)
Ilya KATZ (İsrail)
Irien Trendafilov (Bulgaristan)
Irum Niaz (Pakistan – Pakistan)
Istvan Kelemen (Macaristan)
Ivailo Tsvetkov (Bulgaristan)
İbrahim Tuncay (Türkiye)
Javad Alizadeh (İran)
Jitet Kustana (Endonezya)
Joanna Wiktoria Machowska (Avustralya)
Jose Antonio Traghetti (Arjantin)
Jose Danel Araya Rodriguez (Kosta Rika)
Kadir Hançer (Türkiye)
Kantesh M. Badiger (Hindistan)
Khodayar D. Naroei (İran)
Konstantin Anastasov (Bulgaristan)
Laily Salime (İran)
Louis Pol (Avustralya)
Luka Lagator (Karadağ)
Lütfü Çakın (Türkiye)
Makhmud Eshonkulov (Özbekistan)
Marco De Angelis (İtalya)
Marina Gorelova (Beyaz Rusya)
Mehdi Afradi (İran)
Mehmet Kahraman (Türkiye)
Mehmet Zeber (Türkiye)
Menekşe Çam (Türkiye)
Meret Gylyjov (Türkmenistan)
Mete Ağaoğlu (Türkiye)
Milenko Kosanovic (Sırbistan)
Gaziev Mirsait (Özbekistan)
Miroslava Rakovic (Sırbistan)
Mojahede Pourshamsian (İran)
Muammer Kotbaş (Türkiye)
Mustafa Yıldız (Türkiye)
Nicolae Lengher (Romanya)
Nicolas Cuevas (Şili)
Nicoleta Ionescu (Romanya)
Nikola Listes (Hırvatistan)
Passaprawas A – Chinoboonwat (Tayland)
Raul Fernando Zuleta (Kolombiya)
Ricardo Ferreira (Portekiz)
Raquel Orzuj (Uruguay)
Ömer Çam (Türkiye)
Önder Önerbay (Türkiye)
Saadet Demir Yalçın (Türkiye)
Sait Munzur (Türkiye)
Samira Saeed (Mısır)
Sanaz Khadem Yahyavi (İran)
Sara Hekmatfar (İran)
Serafim Bakoulis (Yunanistan)
Serdar Günler (Türkiye)
Sergii Riabokon (Ukrayna)
Serkan Sürek (Kıbrıs)
Serpil Kar (Türkiye)
Seyit Saatçi (Türkiye)
Shahram Rezai (İran)
Sinchinov Evgeniv (Rusya)
Slobodan Butir (Hırvatistan)
Sohrab Kheiri (İran)
Sun Chen (Çin)
Sunnerberg Constantin (Belçika)
Valeriy Chmyriov (Ukrayna – Ukraina)
Vaso Krcmar (Sırbistan – Serbia)
Vishal V. Shenoy (Hindistan)
Vladimir Pavlik (Slovakya)
Vladimir Semerenko (Ukrayna)
Valeri Alexandrov (Bulgaristan)
Wesam Khalil (Mısır)
Witold Marian Barbara (İsveç)
Yang Lijie (Çin)
Ye Ting (Çin)

(*) Yarışmada ilk altı özel ödülü kazanan çizerlerinin ödül törenine katılmaları için gerekli ulaşım ve konaklama giderleri Girne Belediyesi’nce karşılanacaktır... 

Diğer “Özel Ödül” kazanan çizerlerinin ödül törenine katılmaları kendi imkanlarınca sağlanacak; konaklama ve diğer giderler Girne Belediyesi’nce temin edilecektir...

Düzenleme Komitesi

Şartname:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/01/15-zeytin-festivali-5-uluslararas.html

Birincilik Ödülü: 
Engin SELÇUK
Türkiye


İkincilik Ödülü: 
Musa Keklik
(Türkiye)


Üçüncülük Ödülü: 
Sajad RAFEEI
(İran)


Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
Gabriele CORVI
(İtalya)


Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
 Mojmir MIHATOV
(Hırvatistan)


Uluslararası Seçici Kurul Özel Ödülü:
Marin CRETU
(Romanya)



Girne Belediye Başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ
Özel Ödülü: 

Angelo CAMPANER
(Italy)



Girne Belediyesi Özel Ödülü: 
Zoran JOSIC
(Slovenya)


Girne Belediye Müdürlüğü
Özel Ödülü: 

Shirin GHOLIPOUR
(İran)


Karikatürcü Örgütleri Federasyonu
(FECO –
KIBRIS) Özel Ödülü: 

Dolgun DALGIÇOĞLU
(Kıbrıs)


Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği
Özel Ödülü:

Vladimir KAZANEVSKY
(Ukrayna)


Zeytin Festivali Özel Ödülü
Serdar Kıcıklar
(Türkiye)



Erten Kasımoğlu Özel Ödülü
Aslı Avcı
(Türkiye)


Joseph George Szabo Özel Ödülü
Juli Sanchis Aguado
(İspanya)